Szeretnénk támogatni titeket ebben a különleges helyzetben (többi bejegyzésünket itt találjátok).

Ebben a bejegyzésben a szabadidő eltöltéséhez hasznos oldalakat gyűjtöttünk egybe. Ezek közül egyet-kettőt részletesebben is megmutatunk, hogy könnyebb legyen az elején. A legtöbb link egyszerű játékokra mutat.

Örömteli felfedezést és jó játékot!

storyboardthat.com

Ezt már az előző bejegyzésünkben említettük. Sokféleképpen felhasználható oldal, akár játékhoz, történetíráshoz, képregény szerkesztéshez.

boardgamearena.com

Ez egy online társasjáték gyűjtemény. Népszerű táblás vagy kártyajátékok találhatók rajta, digitalizálva. Ingyenes regisztrációval egyszerű játékok érhetők el, például: Solo/Uno, Hanabi, Vigyáz(z)6!,…

Prémium tagság vásárlásával már komolyabb táblás játékokkal is játszhatunk, mint például a Carcassone.

Hogyan kezdjünk játszani?

Végezzük el a személyes beállításokat: Egyszerű játék, valós idejű vagy levelező, manuális vagy automatikus. Érdemes manuálisra állítani a harmadik opciót, mert így tudunk létrehozni olyan játékasztalokat, ahol mi választhatjuk ki, hogy kivel szeretnénk játszani, így végezhetünk el egyéb beállításokat is. (lassú játékmód, hány játékos legyen, hány körben…)

Játék választása:

Kattintsunk annak a játéknak a képére, amelyikkel játszani szeretnénk.

Itt most a Solo-t választottam. Ehhez a játékhoz épp nem volt játékos asztal megnyitva. Ilyenkor választhatunk, hogy várakozunk és csatlakozunk egy asztalhoz. (Véletlenszerű, ismeretlen emberekkel fogunk játszani), vagy mi magunk létrehozhatunk egy asztalt. Ehhez a „Létrehozás” gombra kell kattintani.

Ekkor ez a képernyő következik:

Nézzük először az Asztal beállításait, bal oldalon:

Nézzük először az Asztal beállításait, bal oldalon:

Itt beállítható, hogy normál vagy gyakorló játék legyen, a sebessége, és hogy milyen legyen a játék hossza. Következő lépés a játékosok beállítása ennél az asztalnál:

Itt tudjuk beállítani, hogy hány embert engedünk az asztalhoz, és itt tudjuk a konkrét embereket meghívni. (Az „ezek között lenne jó” sorban, a második szám lesz a játékosok maximuma. Tehát, ha négyen szeretnénk játszani, akkor „4”-re kell állítani.) Utána tudjuk meghívni a barátainkat vagy konkrét játékosokat.

Ezek után, már csak meg kell nyitni az asztalt a játékosoknak, és megvárni, hogy mindenki csatlakozzon.

Ezt a programot is érdemes először közösen felfedezni. A kezelőfelülete logikus és egyszerű, könnyen megtanulható. Ez nemzetközi oldal, ezért, amikor random (véletlenszerű) játékosokkal játszunk, könnyen lehet, hogy egy brazil vagy francia ember lesz a partnerünk, és esetleg ennek megfelelően idegen nyelven fog a csetbe írni. Erről érdemes tudni és felkészíteni rá a gyerekeket. Meg kell állapodni abban, hogy csetelhet-e vagy sem, reagálhat-e vagy sem, mit csináljon, ha nem érti, amit írnak, kérdeznek.

Szórakoztató oldal, ami alkalmas önálló szabadidő eltöltésére is, de barátokkal távoli családtagokkal való közös játékra is.

Sakk

chess.com

 

Az oldal magáért beszél: online sakkozásra van lehetőség. Lehet játszani gép ellen, vagy valós ellenfelek ellen is. Beállítható a nehézségi szint és különböző játékmódok (regisztráció után).

Rajzolás

www.autodraw.com

 

Ezen a felületen rajzolni lehet, nagyjából olyan funkciói vannak, mint a Paint programnak. A kezdőképernyőn felajánl egy „How to” lehetőséget, amivel a program használata megtanulható. A kész rajzot le lehet tölteni, de meg is lehet osztani. Egyszerű és szórakoztató program.

 —

Online puzzle

www.jigsawplanet.com/?lang=hu

 

Online puzzlek. Regisztráció nélkül is használható. Lehet válogatni témák és darabszámok között, egérrel egyszerűen irányítható, a darabokat nem kell forgatni.

Darabszám beállítása:

Különbségkereső

https://www.coolmathgames.com/0-spot-the-difference

 

Két kép között kell megkeresni a tíz különbséget, majd kattintással jelölni. A cél, hogy minél kevesebb idő alatt teljesítsük. A jó találatokért jutalomként 10 mp-cel csökken az idő, a hibás találatokért 10 mp-cel nő az idő, a segítségkérésért („Hint”) plusz 30 mp-cet kapunk. (Nem túl pozitív pedagógiai attitűd…)  Valójában akármennyi idő rendelkezésünkre áll, így az idő faktort nem is kell feltétlen megmutatnunk a gyerekeinknek, elég, ha önmagában élvezzük a játékot.

A kezdőoldalon (coolmathgames.com), még többféle játék közül válogathatunk, érdemes felfedezni az oldalt.

Rajzolós „Most mutasd meg!”

https://quickdraw.withgoogle.com/

 

Angol nyelvű oldal, így valószínű, hogy együtt tudtok vele játszani. A „Start” gomb megnyomása után a program megírja, hogy mit kell lerajzolni. 20 mp áll rendelkezésre egy rajzhoz. A fenti képen is láthatjátok, hogy nem kell szépen és pontosan rajzolni ahhoz, hogy a program kitalálja, hogy mit próbálunk lerajzolni. Miután egy-két körben megtanultuk az oldal használatát, igazán szórakoztatóvá tud válni. (Nem csak gyerekeknek! :-))

És végül egy link és applikáció gyűjtemény, ahol további, egyszerű játékokat találtok:

Applikációk: